ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

نتایج جستجو برای عبارت :

فرمان اقا

تابلو فرمان آسانسور یکی از مهمترین بخشهای الکتریکی و کنترلی آسانسور می باشد و شامل مدار های فرمان و ریز پردازنده و قطعات الکترونیکی می باشد که وظیفه کنترل حرکت کابین و نیز اعلام وضعیت های مختلف را بر عهده دارد. تابلوفرمان آسانسور معمولا در موتورخانه نصب میگردد.
ادامه مطلب
قفل فرمان چنگکی دوبل شبکه دو میله محوری دارد که در میان آن نیز یک شبکه فلز فولادی قرار گرفته است. این فلز فولادی شبکه‌ای دو کاربرد مهم دارد یک تقویت کننده استحکام میله‌های اصلی است و دیگر نمی‌توان با یک دیلم این دو میله را تا حدی خم کرد و قفل فرمان را از دور فرمان آزاد کرد. ویژگی دیگر این شبکه قفل فرمان نیز آن است که، قفل فرمان کاملا روی قسمت ایربگ فرمان را می‌پوشاند و دیگر سارقان این قطعه را به راحتی نمی توانند به سرقت ببرند. جنس میله‌ها بد
  برای خودرو خود چه قفل فرمانی را انتخاب می‌کنید؟ آیا با عوض کردن خودرو، باید قفل فرمان خود را هم عوض کنید. این سوال یک جواب دارد و آن هم این است که قفل فرمانی را انتخاب کنید که به هر خودرویی بخورد و مناسب هر خودرویی باشد. قفل فرمان چنگکی دوبل شبکه یکی از این قفل فرمان هاست که عملا به هر خودرویی می‌خورد و مناسب هر خودرویی است.قفل فرمان چنگکی دوبل شبکه تمام ویژگی های یک قفل فرمان خوب را دارد. این قفل فرمان از چهار چنگک برای اتصال به فرمان استفاد
توضیحاتی درباره آسانسور ۱مدار فرمان:
مدار فرمان آسانسور از ۳ قسمت تشکیل شده:۱-مدار قدرت(۳۸۰ولت)۲- مدارفرمان ۹۰ تا ۲۲۰ ولت ۳ – مدار فرمان لو ولتاژ(بین ۵ولت تا ۳۰ ولت).
مدار ۳۸۰ ولت ما وظیفه به حرکت در آوردن موتور آسانسور را به عهده دارد.
ادامه مطلب
شاید بتوان خشایارشا را اولین شاه بت شکن تاریخ دانست! او در بند ٥ یکى از کتیبه هاى تخت جمشید چنین میگوید:
و در میان این کشورها جایى بود که دیوها را پرستش میکردند، پس به خواست اهورامزدا من معابد دیوها را خراب کردم.
فرمان های شاهان هخامنشی
قفل فرمان چنگکی وسیله‌ای به شکل یک میله‌ی کشویی که آن را به جهت جلوگیری از چرخش و گردش فرمان، به آن متصل می کنند.
عموما قفل فرمان از فلزات مستحکمی ساخته شده است و به همین دلیل بریدن آن کار چندان ساده‌ای نیست.
سادگی در استفاده از قفل فرمان، از اصلی ترین مزایای استفاده از آن است.
همچنین به علت کشویی بودن و قابلیت تغییر اندازه، می‌توان آن را به راحتی زیر صندلی یا در صندوق قرار داد.
قفل فرمان چنگکی دارای قیمتی مناسب، به همراه کارایی بسیار بالا م
یکی از پارامتر های موثر در انتخاب نوع خودرو در کشور های توسعه یافته، راحتی چرخش غربیلک فرمان آن خودرو می باشد. این موضوع تولید کننده گان را بر این داشته که جهت تسهیل در چرخش فرمان و به تبع آن کاهش خستگی راننده و همچنین افزایش ایمنی با فراهم کردن کنترل بهتر در جاده های خشن، یک سیستم هیدرولیکی به قسمت مکانیکی اضافه نمایند. سیستم هدایت فرمان برای ایفای نقش خود از موتور خودرو استفاده میکند بنابراین از بازده موتور اندکی میکاهد که باعث مصرف انرژی
پراید در انحراف فرمان و آلایندگی هوا اول شد
‏مدیرعامل ستاد مرکزی #معاینه_فنی خودروهای تهران:
پراید رتبه نخست را در انحراففرمان و گازهای آلاینده دارد متاسفانه ۹ % از خودروهای پراید مراجعه‌کننده بیش از یک ایراد داشته‌اند ۲۷.۷ % مراجعات به مراکز  معاینه فنی شهر تهران مربوط به خودروی پراید است
سیستم کنترل یک آسانسور در دستان مغز توانمند میکروکنترلر موجود در تابلو فرمان یک آسانسور می باشد، البته به شرط آنکه این مغز و برنامه ریزی آن را یک شرکت معتبر و کاردان خلق کرده باشد.
انتخاب تابلو فرمان مناسب پروژه نیازمند تجربه کافی در زمینه نصب و آشنایی کامل با انواع تابلو فرمان میباشد.
جهت استفاده از تجربه و اطلاعات متخصصان این رشته با ما در ارتباط باشید.
ادامه مطلب
در حال نوشتن چند خط کد بودم و نیاز داشتم که هربار کد را در یک کانال آی‌آر‌سی بفرستم تا کد بازبینی و اشتباهاتم گوشزد شود. از یک پیست‌بین(pastebin) استفاده میکردم و هربار پیوند نسخه جدید کد را به کانال میفرستادم اما این پروسه دردناک و آزار دهنده بود:
تغییر کد
کپی آن به بریده‌دان(clipboard) سیستم پنجره‌ی اکس
وارد شدن به apaste.info با مرورگر وب
وارد کردن کد و گرفتن پیوند کد
فرستادن کد به کانال
برای همین رفتم دنبال اینکه این فرآیند را کوتاه‌تر و خوش‌آیندتر
هنگام غروب، پادشاه از شکارگاه به سوی ارگ و قصر خود روانه می شد. در راه پیرمردی دید که بارسنگینی از هیزم بر پشت حمل میکند لنگ لنگان قدم بر میداشت و نفس نفس صدا می داد پادشاه به پیرمرد نزدیک شد و گفت: مردک مگر تو گاری نداری که بار به این سنگینی می بری. هر کسی را بهر کاری ساخته اند. گاری برای بار بردن و سلطان برای فرمان دادن و رعیت برای فرمان بردن.
پیرمرد خنده ای کرد و گفت : اعلی حضرت! این گونه هم که فکر می کنی فرمان در دست تو نیست. به آن طرف جاده نگاه ک
در این آموزش ایلوستریتور به آموزش expand در نرم افزار ایلوستریتور می پردازیم.
در این مقاله از آموزش ایلوستریتور به مبحث مهم expand در نرم افزار ایلوستریتور میپردازیم.
تجزیه مسیرها با فرمان expand 
به این فرمان طبق مسیری که در شکل وجود دارد می توانید دسترسی پیدا کنید و برای فعال بودن آن باید شکل را انتخاب کنید.
بعد از کلیک بر روی آن کادری باز می شود که گزینه های آن را با هم بررسی میکنیم.
بخش object مربوط به این است که اگر موضوع انتخاب شده از نوع ترکیبی ب
همین که پشت فرمان ماشین می‌نشینم، پشت پرده افکارم تبدیل به میدان جنگ می‌شود. آدم‌ها از ناکجاآباد مقابل کاپوت ماشینم پرتاب می‌شوند و من تک تکشان را زیر می‌گیرم. همین وضعیت گاه و بی گاه توی خواب هم به سراغم می‌آید. یک ماشین ترمز بریده، وسط اتوبان می‌مالد به در و دیوار و جدول و ماشین‌های لاین‌های اطراف و خودم که محکم فرمان را توی مشت گرفته‌ام و از وحشت آب می‌شوم زیر صندلی. برعکس نوجوان‌های دیگر، هرگز علاقه‌ای به رانندگی نداشتم، به ضرب و
سادگی در استفاده از قفل فرمان، از اصلی ترین مزایای استفاده از آن است.
همچنین به علت کشویی بودن و قابلیت تغییر اندازه، می‌توان آن را به راحتی زیر صندلی یا در صندوق قرار داد.
قفل فرمان چنگکی دارای قیمتی مناسب، به همراه کارایی بسیار بالا می باشد.
قفل فرمان. قفل فرمان چنگکی. قفل. قفل فرمون
سیستم کنترل یک آسانسور در دستان مغز توانمند میکروکنترلر موجود در تابلو فرمان یک آسانسور می باشد، البته به شرط آنکه این مغز و برنامه ریزی آن را یک شرکت معتبر و کاردان خلق کرده باشد.
انتخاب تابلو فرمان مناسب پروژه نیازمند تجربه کافی در زمینه نصب و آشنایی کامل با انواع تابلو فرمان میباشد.
جهت استفاده از تجربه و اطلاعات متخصصان این رشته با ما در ارتباط باشید. (کلیک کنید)
ادامه مطلب
پاورپوینت آزمایشگاه هیدورلیک

پاورپوینت آزمایشگاه هیدورلیک
فرمت فایل: پاورپوینت
تعداد اسلاید: 15

سیستم فرمانسیستم فرمان به راننده امکان می‌دهد که جهت حرکت خودرو را تنظیم و تعادل آنرا حفظ کند،و وظیفه اصلی سیستم فرمان تبدیل گشتاور ورودی به غربیلک فرمان توسط راننده ،به زاویه فرمان چرخ ها می باشد برای درک عملکرد فرمان، بررسی 5 مورد ضروری است 1-عوامل مربوط به چرخ و تایر 2-هندسه فرمان 3-اجزای سیستم فرمان 4- سینماتیک سیستم فرمان 5- سیستم
دولت عراق تصمیمی جدید درباره نیروهای حشد شعبی اتخاذ کرد. خبرگزاری
تسنیم: به نقل از الفرات نیوز، عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق فرمانی
10بندی درباره حشدالشعبی عراق صادر کرد که به‌شرح ذیل است:
در این فرمان آمده است: بر اساس
اقتضای منافع مردم و با توجه به اختیاراتی که قانون اساسی به ما داده است و
با ایمان به نقش بزرگی که مبارزین حشدالشعبی در حال ایفای آن هستند
دستورات زیر صادر می‌شود:
1. همه نیروهای حشد شعبی به‌عنوان بخشی
جدا
مجموعۀ جعبه فرمان به سیستم حرکتی که از پینیون شروع شده و به سیبک های فرمان ختم می شود اطلاق می گردد ، حرکت چرخشیبه حرکت خطی (Rack) یا گشتاور انتقال یافته به یک سر پینیون از طریق درگیری دنده های مارپیچ پینیون با دنده های شافت دنده ایتبدیل می گردد. این حرکت خطی نیز از طریق میل فرمانهای افقی و سیبک فرمان به (Rack) در امتداد محور اصلی دنده شانه ایحرکت گردشی چرخهای خودرو منجر می شود. در بندهای زیر سعی شده است عملکرد هریک از قطعات مربوط به جعبه فرمان بهصو
توضیحاتی درباره کابل فرمان

کابل فرمان چیست؟

ما در این مقاله قصد داریم توضیحات مختصری درباره کابل های فرمان یا کابل های کنترلی بدهیم توضیحاتی که قرار است شما در این مقاله بخوانید به شرح زیر است:
کابل فرمان چیست و چه کاربردی دارد؟
کابل فرمان به چند بخش تقسیم میشود و بخش های تشکیل دهنده آن از چیست؟
کابل فرمان در چه جاهای مختلفی مورد کار یا استفاده قرار می گیرد؟
این ها سوالاتی هستند که قرار است درباره آن ها بحث کنیم پس اگر فکر میکنید این سوا
در محضر شیخ محمداسماعیل دولابی :
جوان هستید. از همین الان آزاد باشید. 

هر چه در می آوری تا غروب خرج کن. مملوک دنیا نشوید... اگر مملوک دنیا شدی مرتب به شما وحی می کند. فرمان می دهد. دیگر نمی گذارد فرمان خدا و ائمه را ببری و از همین جا راه خدا را عوض می کند. 

اگر می خواهی مملوک شوی مملوک خدا شو و مالک بر هر چیز. در این صورت عزت و شئون انسانی شما حتما حفظ می شود. خودت را نفروش!
+کدوم یک از ما اینقدر به خدا ایمان داریم که هرچی درمیاریم تا غروب خرج کنیم
به طور کلی بالابرهای آکاردئونی در دو مدل چرخ خودرویی و کارگاهی ساخته میشوند
چرخهای خودرویی 13 اینچ تعبیه(چرخ پیکان) شده در بالابرهای آکاردئونی باعث ثابت شدن، پایداری و ایمنی بسیار بالا و لرزش بسیار کم و عدم تکان خوردن در ارتفاع شده است. چرخهای خودرویی در جلو دارای اکسل و فرمان و قابلیت چرخش 45 درجه به طرفین را دارد و میله فرمان قابلیت یدک شدن این دستگاه به وسیله خودرو را فراهم کرده است. فرمان نرم و حرکت اسان دارد
چرخهای کارگاهی که در این دستگا
خوبی، شرافت، پَستی، زشتی، بدی، پلیدی، عشق و نفرت همگی از ویژگی‌ها و خُلقیات انسان هستند و از لحظه‌ی تولد تا آخرین دقایق مرگ همراه او و از او جدایی ناپذیرند.
مسئله‌ی مهم وجود این تضادها و جدال پایان‌ناپذیر بین آن‌ها در وجود آدمی نیست، مسئله‌ی مهم درک و پذیرش صادقانه‌ی آن‌ها و دادن فرمان مدیریت زندگی به دست "خوبی، عشق و شرافت" است، در حالی که از وجود شّر و پلیدی نیز در وجود خود آگاهیم.

زیگموند فروید (روان‌کاو)
همونطور که می دونید ویندوز اجازه ساخت یک پوشه (یا Directory) با نام فاصله (white space) رو نمیده ولی میشه این کار رو با خط فرمان انجام داد. کد های زیر رو حتما امتحان کنید (به جای X هر حرفی می تواند باشد):
md "X:\ \"
و سپس
md "X:\ \test"
این دو کد در خط فرمان باعث ایجاد یک پوشه به اسم فاصله می شود. حالا برید و ببینید ویندوز چه باگهایی سر این پوشه می ده. اول که  پوشه رو باز می کنید چون کارکتر فاصله در آخر آدرس هست مرورگر فایل ویندوز (Windows Explorer) دچار یک اشتباه لپی شده و فاصله
پس از پیروزى انقلاب حیوانات، خوک ها که از هوش بالاترى نسبت به سایر حیوانات برخوردار بودند، نقش رهبرى حیوانات مزرعه را به دست مى گیرند. اما پس از چندى در بین خود حیوانات یک سرى توطئه و کودتا انجام مى گیرد بعد از این انقلاب حیوانى، یکقانون اساسی معروف به «هفت فرمان» بر روی دیوار مزرعه نوشته می‌ شود که شامل بندهای زیر است:همه ى آنها که روی دوپا راه می ‌روند، دشمن هستند.همه ى آنها که چهار پا یا بالدار هستند، دوستند. هیچ حیوانی حق پوشیدن لباس را
نیچه ی گرانقدر فرموده:
"آنکه از خویش فرمان نبرد، بر او فرمان می رانند."

+من فکر میکنم این سرنوشت تمام آدماییست که کودک و والد درونشون با هم در صلح نیستند، به همدیگه اهمیت نمیدن و حرف همدیگه را گوش نمیدن. و کسایی دنیای درونشون اینطوره که روابطشون در بیرون با والدینشون خوب نباشه. مثل من.
با جمعی از اهالی رسانه به بازدید سایت هسته‌ای نطنز رفتیم که نامش مزین به نام شهید هسته‌ای احمدی روشن است. قرار بود در این روز سایت نطنز خبرساز باشد؛ خبری در راستای دفاع از حقوق هسته‌ای کشورمان و اقدام متقابل در برابر بدعهدی‌های طرف غربی در توافق هسته‌ای.
ادامه مطلب
اگر سرزمینی را به شما می‌سپردند، که در آنجا همه‌چیز تحت فرمان و اراده شما بود...آیا آنچه را که مبتذل می‌دانستید ممنوع می‌کردید؟ آیا فیلم‌های دوهزاری را از پرده پایین می‌کشیدید؟ آیا مجلات زرد را می‌بستید و تمام کتاب‌های عامه‌پسند ِ ضعیف را از غرفه‌ها جمع می‌کردید؟
آیا تریبون‌ها را از تمام آدم‌هایی که سخیف و بی‌خرد می‌دانستید می‌گرفتید و حتی به جایی دور تبعیدشان می‌کردید؟
(و در نهایت...در صورت قابل قبول دانستن این سیاست‌ها، چه مق
بازآمدم چون عید نو، تا قفل زندان بشکنموین چرخ آدم‌خوار را، چنگال و دندان بشکنم
از شاه بی‌آغاز من، پران شدم چون باز، منتا جغد طوطی‌خوار را، در دیر ویران بشکنم
ز آغاز عهدی کرده‌ام، کاین جان فدای شه کنمبشکسته بادا پشت جان، گر عهد و پیمان بشکنم
امروز همچون آصفم، شمشیر و فرمان در کفمتا گردن گردن‌کشان، در پیش سلطان بشکنم
روزی دو باغ طاغیان، گر سبز بینی غم مخورچون اصل‌های بیخشان، از راه پنهان بشکنم
چون در کف سلطان شدم، یک حبه بودم کان شدمگر در
پدر بزرگوار شهید حاج حسین معزغلامی:
وقتیکه من برای مداحی به مسجد می رفتم , به حسین میگفتم که زمان مداحی من , جلو میاد و بین جمعیت بشینه تا من بتونم به درستی کارم رو انجام بدم. 
اون موقع حسین ۴ سال داشت و واقعا به حرف من گوش میداد و همون یکبار تذکر باعث شد ، حسین تا قبل از شهادتش نیز در زمان مداحی من خیلی نزدیک نیاد ؛و واقعا حسین گوش به فرمان بود !!
 @Agamahmoodreza
مغولان چون شهر خوارزم را بگرفتند و خلق را از شهر به صحرا آوردند، چنگیزخان فرمان داد، تا زنان را از مردان جدا کنند، و آنچه از عورات(زنان) ایشان را در نظر آمد نگاه داشتند و باقى را گفتند، تا دو فوج شوند و همه را برهنه کردند، و گرداگرد ایشان ترکان مغول شمشیرها برکشیدند .
چنگیز بفرمود : هر دو فریق را که در شهر شما جنگ مشت نیکو کنند، فرمان چنان است که از هر دو طرف عورات (زنان) جنگ مشت کنند، آن عورات مسلمانان با چنان فضیحتى مشت درهم می گردانیدند، یک پا

دانلود فیلم Chain of Command    
اکشن ماجراجویی هیجان انگیز
در فیلم زنجیره فرمان ها ، پس از اینکه جیمز وبستر از یک ماموریت
کاری برمی گردد ، درمی یابد برادرش به طرز مرموزی مرده است. به همین منظور ، وی به جستجوی کسانی که باعث مرگ برادرش شده اند می رود. اما…
جیمز وبستر عملیات ویژه (مایکل جی سفید “خون و استخوان”، “شوالیه تاریکی”) فقط از وظیفه به خانه بازگشت، تنها شاهد خشونت وحشیانه برادرش بود. وبستر بلافاصله تلاش می کند تا انتقادات و مجرمان را شکا
فکر کردن سخته. درد داره. کار هرکس نیست. بعضیا فکر میکنن فکر میکنن اما همش خیاله. فکر کردن کیلومتر شمار آدم رو صفر میکنه باعث میشه همه پل های پشت سرت خراب شه. باعث میشه گذشته ی خودت رو زیر سوال ببری باعث میشه تازه متولد شی. واسه همینه بعضیا میترسن فکر کنن فقط میگذرونن با باورهای دیروزشون با باور های سال و دهه قبلشون.
گاهی وقتا فکر می کنم این بود چیزی که میخواستم. چقدر تو مسیرم کج شدم. چقدر خودمو گم کردم. چرا اینقدر عجله می کنم با این عجله ها قراره چ
شهیدم.
شهیدِ به فرمان زیستن، به فرمان مُردن. 
شاهدم، حاضرم، با بال‌های مگسی، در مازه‌های عرشِ تاریکِ نمورم، می‌خزم، بالا را نگاه می‌کنم؛ سرابِ شهید نبودن را، رویای رهاییِ پرنده را در فضایی، که بی‌نهایت بودنش را بلد نیستم، و حتماً یله‌گیِ بی‌مرزش مرا می‌کُشت یا در زمان گُمَم می‌کرد.
برگِ سبزِ بامعنی‌ام، آویزانِ درختی پیر؛ حسرت به جانِ مرگی بی‌معنی، زرد، ارغوانی، خشک و بی‌خون. حسرت به جانِ بی‌سروسامانی در آغوشِ بادهای ولگرد. حسرت ب

دانلود فیلم Chain of Command    
اکشن ماجراجویی هیجان انگیز
در فیلم زنجیره فرمان ها ، پس از اینکه جیمز وبستر از یک ماموریت
کاری برمی گردد ، درمی یابد برادرش به طرز مرموزی مرده است. به همین منظور ، وی به جستجوی کسانی که باعث مرگ برادرش شده اند می رود. اما…
جیمز وبستر عملیات ویژه (مایکل جی سفید “خون و استخوان”، “شوالیه تاریکی”) فقط از وظیفه به خانه بازگشت، تنها شاهد خشونت وحشیانه برادرش بود. وبستر بلافاصله تلاش می کند تا انتقادات و مجرمان را شکا
پیامبر اکرم:مَن عَظَّمَ شَهرَ رَجَبٍ فَقَد
عَظَّمَ أمرَ اللّهِ ، ومَن عَظَّمَ أمرَ اللّهِ أدخَلَهُ جَنّاتِ
النَّعیمِ هر کس
ماه رجب را بزرگ بدارد، فرمان خدا را بزرگ داشته است و هر که فرمان خدا را بزرگ
بدارد ، خدا او را وارد بهشت هاى پُرنعمت مى کند 
شُعَب الإیمان : ج ۳ ص ۳۷۴ ح
۳۸۱۳
باسمه تعالی
احکام اسلامی
قصاص
غزل۵
قصاص است باعث آرامش و عدل الهی
تلافی کردن عین عمل باشد چو خواهی
مجازات و عقاب یاغیان اندر تقاص است
برای خاطیان اجرا شود این امر گاهی
اگر محرز شود قتل کسی از روی عمد استجزایش حکم و فرمان خدا در شرع خواهی
نباشد فرق و تبعیض و رفاقت در عدالت
که در اجرا و دستور قضاوت نیست راهی
قصاص است همچو حق الناس در احکام اسلام
شریعت حامی عفو است و بخشش در گواهی
مصادیق الهی باشد و فرمان یزدان
قصاص است پاسخ کار خلاف و فکر واهی
نم
{امام مهدی(عج) در قرآن - شماره 31}

حرکت = "واجب" ؛ عجله = "ممنوع"

أتَى أَمْرُ اللَّهِ فَلَا تَسْتَعْجِلُوهُ... [نحل/۱]
{فرمان خدا به زودی فرا می رسد، پس برای آن عجله نکنید...}
امام صادق(ع) در معنای این آیه فرمودند: [فرمان خدا] آن امر ماست؛ یعنی قیام "قائم" ما اهل بیت، که خداوند دستور داده در آن شتابجویی نشود... خداوند او را با سه لشکر از فرشتگان، مؤمنان و هراس [در دل دشمنان]، پشتیبانی فرماید...

(تفسیر عیاشی، ج۲، ص۲۵۴ / کمال الدین، ج۲، ص۶۷۱)

عکس نوشته در
کُن آخَذَ النّاسِ بِما تَأمُرُ بِهِ ، و أکَفَّ النّاسِ عَمّا تَنهى عَنهُ .
امام على علیه السلام : به آنچه فرمان مى دهى، خودْ بیش از همه عمل کن و از آنچه باز مى دارى، خودْ بیش از همه خوددارى کن
میزان الحکمه جلد هفتم
محمّد محمّدی ری شهری
صفحه 345
✅مدلهای انژگتوری مختلف:
A : دسته غیر ترتیبی :
که دراین دسته چهار انژگتور باهم عمل پاشش راانجام میدهند به این دسته مگنتی مارلی گفته میشود مانند
 سری اول پژوپرشیا وسمند

B: دسته نیمه ترتیبی :
در این دسته انژگتورها بصورت جفت جفت پاشش میکنند یعنی انژگتور 1و4 باهم وانژگتورهای 2و3 نیز باهم
 عمل پاشش را انجام می دهند که به گروه SL96  معروف است مانند پژو 405 و پژو RD
c: دسته ترتیبی :
این دسته با پیشرفت تکنولوژی جایگزین جایگزین دو گروه قبلی شد وامروزه در تمام
کمک فنر موتور سیکلت چیست؟ کمک فنر یک سیستم ارتجاعی از قسمت تعلیق موتور سیکلت است که وظیفه آن کنترل ضربات ناشی از فراز و نشیب های سطح جاده هنگام رانندگی میباشد. به طور خلاصه کمک فنر نمیگذارد که سطح نا صاف جاده ها به آرگونومی بدن موتور سوار آسیب برساند. بعضی از کمک فنر ها مانند کمک فنر موتور تریل باید ارتجاع بیشتری داشته باشند زیرا این نوع موتور سیکلت در سطوح کوهستانی که فراز و نشیب های سخت تری دارد رفت و آمد میکنند. کمک فنر موتور تریل یکی از نر
دور فرمان حلقه ای چرم طبیعی
با توجه به اینکه دورفرمان خودروی شما همواره مقابل نور شدید آفتاب قرار دارد دورفرمان های حلقه ای و دوختی ( دوختنی ) وسیله ای مناسب برای جلوگیری از آسیب دیدگی فرمان فابریک خودروی شما میباشد .
در تولید این محصول همواره از بهترین مواد اولیه ایرانی استفاده شده است .
ما همواره مراقب زیبایی بدنه خودروی خود هستیم.
در پارک کردن دقت می‌کنیم.
قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت می‌کنیم.
و بسیاری از کارهای دیگری که باعث می‌شو
روشن کردن لامپ ها با ریموت کنترل بسیار جذاب است اما حتی تصور اینکه با صدای بلند بگویید: “لامپ های آشپزخانه را روشن کن” و این کار به صورت خودکار انجام شود، چشم ها را گرد می کند. اضافه کردن قابلیت فرمان پذیری صوتی به سیستم هوشمند سازی خانه می تواند به اندازه ی افزودن یک میکروفون و نصب یک برنامه نرم افزاری در کامپیوتر راحت باشد.
در پست های قبل درمورد هوشمند سازی خانه و مزایای کنترل تجهیزات آن از راه دور با شما صحبت کردیم. در این پست تکنولوژی کنت
روشن کردن لامپ ها با ریموت کنترل بسیار جذاب است اما حتی تصور اینکه
با صدای بلند بگویید: “لامپ های آشپزخانه را روشن کن” و این کار به صورت خودکار
انجام شود، چشم ها را گرد می کند. اضافه کردن قابلیت فرمان پذیری صوتی به سیستم
هوشمند سازی خانه می تواند به اندازه ی افزودن یک میکروفون و نصب یک برنامه نرم
افزاری در کامپیوتر راحت باشد.
در پست های قبل درمورد هوشمند سازی خانه و مزایای کنترل تجهیزات آن از
راه دور با شما صحبت کردیم. در این پست تکنولوژی کنت
دانلود تحقیق درباره مدار فرمان کولر فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: DOCXتعداد صفحات: 64حجم فایل: 3365قیمت: 10000 تومانبخشی از متن:
مدار فرمان کولر
تحقیق کامل با موضوع تحلیل مدار فرمان کولردارای نقشه های برد فرماندارای کد برنامه فرمان کولر به زبان cمسیر و قطعات بکار رفته در مدار فرمان کولرفرمت : قابل ویرایش docتعداد صفحات : 64
پیشگفتار
 آنچه که پیش رو دارید ، گزارشی است از حاصل چند ماه تلاش برای به ثمر رساندن تحقیقات و ساخت پروژه ای با عنوان مدا
از پیر جماران فرمان آمد که: «این حصر باید شکسته شود.»
آبادان یک سال بود که در محاصرۀ دشمن بعثی قرار داشت؛ فرمان امام (ره) خونی تازه در رگ‌های رزمندگان غیور ایرانی به جریان انداخت. عملیات ثامن‌الائمه در ساعت یکم بامداد پنجم مهرماه ۱۳۶۰ و با رمز مبارک «نصرمن الله و فتح قریب» آغاز شد و پس از ۴۲ ساعت به شکست حصر آبادان انجامید.
این جانب ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطرۀ شهدای هشت سال دفاع مقدس به‌ویژه در استان بوشهر، بر ادامۀ راه آن بزرگ‌مردان تا رسید
ابزار بازرسی سئو ی url گوگل هم اکنون url کانونی گوگل را نمایش می دهد.
شرکت گوگل، اعلام کرد فرمان اطلاعاتی که در مورد سئو برای کاربران مفید نیست و استفاده زیادی از آن ها نمی کنند را حذف خواهد کرد و همچنین اعلام کرد که ابزار بازرسی url داده های مورد نیاز کاربران را به آن ها عرضه خواهد کرد.
فرمان اطلاعاتی یا Info Command. فرمان اطلاعاتی، که در مواردی مانند info:searchengineland.com استفاده می شود هم اکنون url کانونی، برای url هایی که با استفاده از این اطلاعات وارد کردی
به سمت تو آمدم، فرمان این بود. چون به تو رسیدم فرمان دیگر شد. به زمین آمدم تا مردگی کنم، تو را دیدم زیستن آغاز شد. پیش از این نبودم، در انسان مرده بودم، تو را دیدم انسان به سوختن آغازید. ابلیس از درد نعره می‌کشید، بر دردهایش خندیدم. روح از شوق می‌گریست، در گریه رقصیدم. 
از چپ قد کشیدم، از راست بیرون شدم، در میانه نشستم. و هر بار میانه دیگر شد و هر بار بر سر هر دوراهی، انتخاب تو. هر بار تو و هر بار زندگی. نه حیوان و نه انسان، نه تاریکی نه نور، نه شرا
                        خوشا آنان که با حق آشنایند                 مطیع محض فرمان خدایند                چو ابراهیم اسماعیل خود را                    فدای امر الله می نمایندعید سعید «قربان»، جشن «تقرب» عاشقان حق مبارک
نصف شب از خواب بیدار شدم و اصلن خوابم نمی‌آمد، مثل تکه‌سنگی که در آتش غلطش بدهی و بی‌تفاوت باشد کمی خودم را تکان دادم ولی بی‌فایده بود. هر موقع ذهنم بی‌نهایت مشغول می‌شود اینطوری می‌شوم. بچه که بودیم، با کش، توپهای کوچکی درست می‌کردیم، بی‌نهایت کش را به هم تاب می‌دادیم و توپی درست می‌شد که اگر به زمین می‌کوبیدی هوا می‌رفت. اگر فقط یک کش باز می‌شد همه‌ی توپ از دست می‌رفت و بینهایت کش باز می‌شد، انگار داخل ذهنم، کشی باز کرده‌اند شب‌
بالاخره یاد گرفتم خودم ماشینم رو ببرم داخل حیاط و بیرون بیارم . در اواسط دی ماه 1397 ماشین پراید نو خریدم و تا یک ماه وقتی می خواستم ماشین رو بیارم داخل حیاط و یا وقتی می خواستم ماشین رو از داخل حیاط ببرم بیرون بابام برام این کار رو می کرد و خودم ترس داشتم که بزنم به در و دیوار و ماشین نو رو خش کنم . یک ماه از ماشین خریدن من گذشته بود که بالاخره قسمت شد ماشین بردن به داخل حیاط رو یاد بگیرم . دو سه روزی بابام تنهایی رفت مشهد بخاطر اینکه قبض های آب و بر
خوشا آنان که با حق آشنایندمطیع محض فرمان خدایندچو ابراهیم اسماعیل خود رافدای امر الله می نمایندعید سعید «قربان»، جشن «تقرب» عاشقان حق مبارک باد..............مسجد و پایگاه امام حسین (ع)کانون رهروان حضرت زینب(س)وبلاگ ما: www.tkanoon.blog.ir
امیر مومنان فرمودند:آنچه را که مردگان دیدند اگر شما می دیدید، ناشکیبا بودید و می ترسیدید، و سخن حق رامی شنیدید و فرمان می بردید.ولی آنچه آنها مشاهده کردند بر شما پوشیده است، و نزدیک است که پرده ها فروافتد. (مرگ به سراغ شما آید و پشت پرده غیب را مشاهده کنید) #نهج‌البلاغه #خطبه20
مدار فرمان چپگرد راستگرد سریع با میکرو سوئیچ، یک نقشه پر کاربرد در صنعت است که در این آموزش برق صنعتی در کالنجی می خواهیم به آن بپردازیم.

مدار فرمان چپگرد راستگرد سریع با میکرو سوئیچ
وقتی نام از مدار چپگرد راست گرد می آوریم یعنی ما به دو کنتاکتور نیاز داریم و وقتی که چپگرد راست گرد سریع می گوییم منظور این است که عمل تغییر جهت بدون قطعی انجام می شود و قطعی کل مدار با شستی استپ امکان پذیر است.
جهت درک بیشتر مطلب،فیلم مدار فرمان چپگرد راستگر
برای حفاظت از موتورھای الکتریکی در مقابل اضافه بار از رله ھای حرارتی (بی متال) استفاده می شود. اساس کار این رله ھا بر پایه اختلاف ضریب انبساط طولی دو فلز به کار رفته است.
بر اثر عبور جریان از بی متال ،دو فلز گرم می شوند و طول آنھا افزایش می یا بد. از آن جایی که ضریب انبساط طولی یکی از فلزات بیشتر از دیگری است. دو فلز با ھم به سمت فلزی که ضریب انبساط طولی کمتری دارد خم می شود. در نتیجه مسیر عبور جریان کنتاکتھا باز و مدار قطع می شود.
طرز کار بی متال
در
بنام خدا
ویندوز  یا  لینوکس  :  

تاکنون  توی  وب فارسی  با عناوینی شبیه به عبارت بالا زیاد برخورد کرده اید . در همه ی این  سایتها  وبلاگها و ...    وبمستر  محترم  سعی کرده   دستکم  101  امتیاز  لینوکس  نسبت به ویندوز  را  تنها  با  ترجمه ای  ناقص  از یک سایت خارجی به خورد ملت بدهد !! 
+
ما  که  بخیل  نیستیم  .  باشه  قبول  !   لینوکس  101  مزیت  نسبت به  ویندوز  دارد  . حالا  راضی  شدید ؟     دلتان خنک شد ؟؟ 

+
اینهمه  تبلیغ از مزایای لینوکس  در وب  ف
دیشب عقربه از دو رد شده بود که تازه شبخیر گفتیم و من گوشی را گذاشتم کنار. صبح ساعت نه نشستم پشت فرمان و ظهر هم ساعت دوازده و ربع. تقریبا تمام هفته را کسری خواب داشتم. 
رانندگی را دوستدارم و دست فرمانم، البته هنوز که دست فرمان حساب نمیشود،  عمیقا شبیه خودم است.  پشت فرمان زیاد حرف شنیده ام. اگر بحث رانندگی ام باشد، خودم یا مربی ام با خنده جواب میدهیم. گاهی بوق میزنم و امروز یک بارهم " ما هیچ ما نگاه " طور کله ام را جلو کشیدم، به اقایی که گرفته بود
ابن سنان گوید بجصرت صادق ع عرصکردم مردیست عاقل که گرفتار وسواس در وصو و نماز میباشد فرمود چه عقلی که فرمانبری شیطان میکند گفتم چگونه فرمان شیطان میکند میبرد فرمود از او بپرس وسوسه ایکه باو دست میدهد از چیست قطعا بتو خواهدگفت از عمل شیطانست  
محققا در مثل , زندگی دنیا به آبی ماند که از اسمانها فرو فرستادیم  تا به ان باران انواع مختلف گیاه زمین از انچه ادمیان و حیوانات تغذیه کنند  , بروید تا ان گاه که زمین از خرمی و سبزی به خود زیور بسته و ارایش کند و مردمش خود را بر ان قادر و متصرف پندارند . که ناگهان فرمان ما به شب یا روز در رسد و ان همه زیب و زیور زمین را دور کند . 
و زمین چنان خشک شود که گو یی دیروز در ان هیچ نبوده 
ابوالقاسم فنایی می‌نویسد:
«در قصۀ ابراهیم، فرمان خداوند ”کشتن اسماعیل“ نبوده است. اگر چنین بود، خداوند نمی‌توانست پیش از کشته شدن اسماعیل به دست ابراهیم خطاب به او بگوید: ”قَدْ صَدَّقْتَ الرُّؤْیَا إِنَّا کَذَٰلِکَ نَجْزِی الْمُحْسِنِینَ“ (صافات: ۱۰۵)؛ ”[فرمانی که از طریق] رؤیا [دریافت کرده بودی] را اطاعت کردی. ما نیکوکاران را چنین پاداش می‌دهیم.“ این آیه به وضوح دلالت می‌کند بر اینکه ابراهیم، بدون اینکه اسماعیل را قربانی کند، فرمان
خواهم فراموشت کنم عمرم کفایت می‌کند؟
ای آنکه عشقت را دلم هر دم حکایت می کند
بیمار عشقت گشتم و درمان ندارد درد من
عشق تو در رگهای من دارد سرایت می کند
فرمان به قتل این دلم دادی و دیدم ناگهان
کاین دلبر دل سنگ ما راحت جنایت می کند
در کوچه باغ خاطره یاد تو آرامم کند
هر قطره اشک من ولی از تو شکایت می کند
گر بر سر قبرم شبی یک لحظه ای هم بگذری
منصور گوید سوی ما یارم عنایت می کند
معرفی کنتاکتور اشنایدر الکتریک
کنتاکتورها کلیدهای مغناطیسی هستند و مهمترین جزء مدارهای فرمان الکتریکی را تشکیل می‌دهند. کنتاکتورها در ماشین‌های صنعتی کاربرد زیادی دارند که به منظور راه‌اندازی و کنترل از آنها استفاده می‌شود.
طرز کار کنتاکتور
وقتی بوبین ثابت  به وسیله ی کلید فرمان برق دار میشود خاصیت مغناطیسی به خود میگیرد و مانند یک آهن ربا قسمت متحرک هسته را جذب خود میکند از آنجایی که کنتاکت هایی در محل جذب قرار دارد که عمل قطع و وصل ب
20-  و من کلام له (علیه السلام)
> و فیه ینفر من الغفلة و ینبه إلی الفرار للّه <
فَإِنَّکُمْ لَوْ قَدْ عَایَنْتُمْ مَا قَدْ عَایَنَ مَنْ مَاتَ مِنْکُمْ لَجَزِعْتُمْ وَ وَهِلْتُمْ وَ سَمِعْتُمْ وَ أَطَعْتُمْ وَ لَکِنْ مَحْجُوبٌ عَنْکُمْ مَا قَدْ عَایَنُوا وَ قَرِیبٌ مَا یُطْرَحُ الْحِجَابُ وَ لَقَدْ بُصِّرْتُمْ إِنْ أَبْصَرْتُمْ وَ أُسْمِعْتُمْ إِنْ سَمِعْتُمْ وَ هُدِیتُمْ إِنِ اهْتَدَیْتُمْ وَ بِحَقٍّ أَقُولُ لَکُمْ لَقَدْ جَاهَر
در آئین بودا هیچ‌گونه حکم یا فرمان شرعی وجود ندارد و این ١٠ فرمان تنها اندرزهای اخلاقی هستند
فرامین اخلاقی برای همه بودائیان
١. زندگی را نابود نکنید (جانداران را بی‌جان نکنید)
٢. چیزی را که به شما تعلق ندارد تصاحب نکنید (دزدی نکنید)
٣. زنا و بی‌عفتی نکنید و پاکدامن باشید
٤. دروغ نگوئید و کسی را اغفال نکنید
٥. مست نشوید (نوشیدنی‌های سکرآور ننوشید)
فرامین اخلاقی برای آن‌ها که خواهان مراقبه بیشترند
٦. پرخوری نکنید به‌‌ویژه در بعدازظهرها
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) ۲ اردیبهشت سال ۱۳۵۸ تاسیس شد

در نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ بنا به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) به جوانان غیور و انقلابی ایران اسلامی، عده‌ای از دلسوختگان راستین و پیروان صدیق ولایت فقیه گردهم جمع شدند و نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را پی‌ریزی کردند.
ادامه مطلب
خورشید نگاه پر فروغش را از سمت شرق راهی آسمان میکند و حالا آماده ی رویارویی با بازی دراز هستم.
بازی درازی که به گفته راوی معجزه ها در دل خود جای داده است . شش برگزیده ی خدا به بالا ترین نقطه ی غیرت می‌رسند و چه انتظاری داری که نترسند جبهه باطل از فرمان محاصره ی شهید وزوایی .
ادامه مطلب
جهت اطلاع از قیمت عمده و یا تکی با این شماره تماس بگیرید :  09186008242

۲۴فروردین

کابل فرمان یا کابل کنترل در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و کاربردهای زیادی در کابل کشی صنعتی دارد. شما در این مقاله می توانید با کابل های فرمان، کاربردها و ساختار آنها آشنا شوید. اگر شما هم چیز زیادی در این خصوص نمی دانید، توصیه می کنیم، مقاله پیش رو را مطالعه نمایید. 
کابل فرمان چیست و چه کاربردهایی می تواند داشته باشد؟
اگر تخصص چندانی در حوزه انتقال سیگنال نداشته باشید، شاید با نام کابل فرمان یا به اصطلاح کابل کنت

باسمه تعالیچلچراغتوکلقصیده ۱۱
هست موسی را توکل در وکالت بر خدا می کند تقوای حق را پیشه با ذکر و دعا
کن توکل بر خدا اندر همه احوال خودهمچو موسی باش در باور ، مکن کاری خطا
حق تعالی حافظ ما باشد و روزی رسانبا توکل ، با رضا، آسان شود اعمال ماحضرت یوسف ز قعر چاه می خواند خدانیست او را شکوه و ناراحتی در ماجرا

حق رهاند یوسف یعغوب را، از قعر چاهمی کند فرماندهی، فرمانده ی کل قوا
چون که حق ناظر بود بر خدعه و مکر و فریبمی دهد جا و کرامت، بر نبی نور ال
کنتاکتور چیست و چگونه کار میکند؟
کنتاکتور یک کلید الکترومغناطیسی است که از اجزای مهم مدارهای قدرت و فرمان می باشد. کلیدهای الکترومغناطیس در واقع قطع و وصل کننده مدارات قدرت هستند که برای تحریک و انجام کار، از نیروی الکتریکی و مغناطیسی یا خاصیت آهنربایی استفاده می کنند.
کلیدهای مختلف در صنعت برق مدارات قدرت را توسط نیروی محرک دستی، قطع و وصل می کنند، در صورتی که کنتاکتور می تواند این کار را توسط نیروی الکتریکی یا همان مدار فرمان انجام دهد.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):مسافرت کنیدتاسالم بمانیدوغنیمت(سود) بدست آورید.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):به ایشان عرض شد:ماتنهابه چیزهایی امرونهی میکنیم که خودمان بطور کامل آنهارا رعایت میکنیم. فرمودند:نه بلکه به خوبیها فرمان دهیدهرچندخودتان به همه آنها عمل نکنیدواز زشتیها بازدارید , گرچه خودازهمه آنها خودداری نورزید.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):هرکس به خاطرچشم داشتی , حاکم  ستمگررابستایدیا در برابرش کوچکی وخضوع کند, درآتش جهنم درکنار
رجز حماسی سیدالشهدا (ع)
شب اول محرم 98
هیئت مکتب الزهرا (س) تهران
حسین طاهری
ما اصحاب گوش به فرمان

(متن و سبک این رجز زیبا رو در ادامه مطلب ببینید ... کربلا نصیبتون)

مداحی:

ما اصحاب گوش به فرمان
سربازان نسل سلمان
با هم بستیم عهد و پیمان
ای حسین جان
باید هر روزم عاشورا باشه
مثل عابس دلم دریا باشه
روز رجعت میاد ان شاالله
پیش ارباب سرم بالا باشه
تا غیرت علمدار تو رگ و خونمونه
ما اهل کوفه نیستیم مولا تنها بمونه
یه روز میاد که تو مدینه والله
شبیه
قفل فرمان کلاغی
در بازجویی هایی که از سارقان به عمل می آید، نکات و ترفندهای بسیار مهمی کشف می شود.
با رعایت آن ها، می توان به شکل قابل ملاحظه ای، ریسک به سرقت رفتن خودرو را کاهش داد.
نکته اینجاست که گاهی توجه به این نکات ایمنی و رعایت آن ها، بسیار ساده و پیش پا افتاده است.
طبق گفته سارقان، باز کردن درب خودرو و روشن کردن آن، اغلب اوقات کار راحتی محسوب می شود.
ادامه مطلب
سنسورهای القایی سنسورهای بدون تماس هستند که اساسا بر مبنای مدارهای مغناطیسی بنانهاده شده اند، از این رو به آنها سنسورهای الکترومغناطیسی نیز می گویند. این سنسور ها تنها در مقابل فلزات عکس العمل نشان می دهند و می توانند فرمان مستقیم به رله ها، شیرهای برقی، سیستمهای اندازه گیری و مدارات کنترل الکتریکی ارسال نمایند. 

ادامه مطلب
بیارام آرام، ای دلِ نازک ِ خستهامشب خورشید بر بالینت خواهد آمدو رخت خستگیت را با جامه ای از تار و پودِ قدردانی بدل خواهد کردآرام بیارام خورشید لبخندهایش را به تو هدیه دادهوقتی فرمان میراند و تو گردن مینهیخورشید عطشانم آغوش گسترانیده برای آرمیدنتشاید آواز حزین سرخش را به پاداش امروزتفردا از گلوی تو سر خواهد دادآن خورشید عطشانِ گلو...آخر شاهم را گلو بریده اند... 
تنظیم موتور، تعویض هواکش موتور و صافی بنزین.
تعویض روغن موتور و فیلتر آن.
بازدید روغن گیربکس و دیفرانسیل.
تست سیستم سوخت رسانی بوسیله دستگاه عیب یاب الکترونیکی.
تست سیستم کلاچ و بازدید سیم و یا پمپ کلاچ.
بازدید مسیر سیستم سوخت رسانی و اتصالات مربوط به آن.
عملکرد صحیح سیستم فرمان و بالانس چرخها و تنظیم باد چرخها.
سالم بودن زاپاس و همراه داشتن آچار چرخ، جک و مثلث خطر.
چک نمودن مایعات خودرو(آب رادیاتور، آب مخزن شیشه شور، روغن موتور، روغن ترمز، ر
همین که پشت فرمان ماشین می‌نشینم، پشت پرده افکارم تبدیل به میدان جنگ می‌شود. آدم‌ها از ناکجاآباد مقابل کاپوت ماشینم پرتاب می‌شوند و من تک تکشان را زیر می‌گیرم. همین وضعیت گاه و بی گاه توی خواب هم به سراغم می‌آید. یک ماشین ترمز بریده، وسط اتوبان می‌مالد به در و دیوار و جدول و ماشین‌های لاین‌های اطراف و خودم که محکم فرمان را توی مشت گرفته‌ام و از وحشت آب می‌شوم زیر صندلی. برعکس نوجوان‌های دیگر، هرگز علاقه‌ای به رانندگی نداشتم، به ضرب و
خیلی وقته دنبال یه متن هستم برای امروز خودم
دلیلی برای پیروی نکردن از هر کسی
خیل جواب ها به مغز آمد اما خروجی قابل بیان، خیر
 تا این متن از شهید مظلوم بهشتی را خواندم... 
"جامعه اسلامی جامعه فضولهاست نه بره ها"
♦جامعه اسلامى جامعه هوشیارها و زبان‏دارهاست. جامعه اسلامى جامعه مردم فضول است؛ نه از آن فضولهایى بیجا و نه زبان‌‏دار، به این معنا که بره نیست. جامعه بره‌‏ها نیست؛ جامعه آدمهاست.
♦آدمی‌ که انتقاد می‌‏کند و در کار همه دقت می‌‏کند.
تقویم شیعه
دوازدهم محرم
۱- دفن شهدای کربلا 
روز دفن بدن های مطهر سید الشهداء علیه السلام و اهل بیت و اصحاب آن حضرت، توسط امام سجاد علیه السلام به یاری جمعی از بنی اسد است.
۲- ورود اهل بیت علیه السلام به کوفه 
روز دوازدهم روز ورود اهل بیت علیهم السلام با حالت اسارت به کوفه است. در این روز ابن زیاد فرمان داد که احدی حق ندارد با اسلحه از خانه بیرون آید، و ده هزار سوار و پیاده بر تمام کوچه ها و بازار ها موکل گردانید، که احدی از شیعیان امیر المومنین ع
شب برمیگردم و توی راه زبان می‌خونم یا قطرات بارون رو تماشا میکنم یا شاشیدن زن دیوانه توی نایلکس را. یا خانم راننده اتوبوس را که دو ایستگاه مانده به مقصد، جلوی میوه فروشی استپ میکند و از پشت فرمان نیم کیلو هویج می‌خرد..  توی راه حالم عجیبه..  چیزی در مورد آینده نمی دونم جز اینکه دلم برای این شب‌ها این شب‌ها که بدون کنترلی توشون هستم و رد میشم، تنگ میشه.
چند روزی بیش تا نوروز نیست       من ندانم راز این نوروز چیست
از همان دوران دور کودکی             حال من تا این کنون بازم یکیست
کل سال آیا نبودم دلخوشی            علتش را نیک باید بنگریست
خنده و شادی به روی مادرم           باید آرم صدر علت های لیست
شادی اش ما را به شادی می کشاند        گویی ما را داده اند صد نمره بیست
گرچه اینک جسم او از ما جداست         روحش اما می کند هر لحظه زیست
بهر من بود او پدر هم مادرم                 برتر از مهرش بگو جانم که کیست
ر
عارفی گفت: رفتم در گُلخَنی(1) تا دلم بگشاید که گریزگاهِ بعضی اولیا بوده است. دیدم رئیس گلخن را شاگردی بود. میان بسته بود، کار می‌کرد و اوش می‌گفت که: «این بکن و آن بکن.» او چُست(2) کار می‌کرد. گلخن تاب را خوش آمد از چُستی او در فرمان برداری، گفت: «آری، همچنین چست باش. اگر تو پیوسته چالاک باشی و ادب نگاه داری، مقام خود به تو دهم، و تو را به جای خود بنشانم.» 
مرا خنده گرفت و عقدهٔ من بگشاد. دیدم رئیسان این عالم را همه بدین صفت‌اند با چاکران خود.
1-گلخن
حفظ آرامش اولین قدم است.
✅ هرگز فرمان را به طور ناگهانی به سمت خاصی نچرخانیم و یک‌مرتبه ترمز نکنیم و اجازه ندهیم خودرو از مسیر اصلی منحرف شود. ✅ پایمان را از روی پدال گاز برنداریم و به آرامی به آن ضربه بزنیم؛ اگر ترافیک اجازه می‌داد، سعی کنیم خودرو را به آرامی به کنار خیابان ببریم.
✅ وقتی خودرو را در نقطه امنی متوقف کردیم، ترمز دستی را بکشیم و چراغ هشداردهنده را روشن بگذاریم.

پیرو عهدی که بستیم چند روز دیگر تا کنکور مانده با تمام تلاش برای شرکت در این عرصه قدم می گذارم اما معنای این جهاد را با دفاع مقدسمان در یک راستادیدم و چه جالب بود وقتی صبر در برابر دفاع از این وطن می کردند و ما هم با تمام تلاش می خ اهیم ای را انجام بدهیم و این بار با سلاح علم و انگیزه کمک به اقتصاد این مملکت. صدای بابا در گوشم پیچید افشین در برابر این مملکت مسیولیت داری
ادامه مطلب
تاریخ ایران

7253

به قلم دامنه. به نام خدا. مظفرالدین‌شاه پرسید مقصود از «مشروطیت» چیست؟ جواب دادند: عدل، علم، ترقی و آبادیِ مملکت. گفت: یعنی تهران مانند لندن می‌شود؟ جواب دادند: بلی. گفت: چه بهتر از این. پس؛ فرمان مشروطیت را در ۱۴ مرداد ۱۲۸۵ صادر کرد!

نکته بگویم:
سال‌های دور، در آثار شهید مطهری _نمی‌دانم کدام کتاب_ خوانده بودم که تعریف می‌کرد (بدین مضمون) که برخی از مخالفینِ «مشروطه» اصلاً نمی‌دانستند مشروطه چیه؟ لذا وقتی از سرِ ستیز برم
دست هایم خالی ، روی من هست سیاه ،
دل من در تب و تاب غم ها ،
حس تنهایی من ،
در کنار تو و دلداده ی من ،
حس یک ابر که در آغوشِ ،
آسمانها تنهاست ...
حس یک عربده ی بی برگشت ،
در دل کوهستان ،
حس یک رودِ نوازشگرِ پا ،
که کلامش به زبانِ آب است ،
غرق دنیاست دلم ،
و نیاموخته او لهجه ی آب ...
حس یک بیدل سرگشته ی کور ،
که مشامش به او فرمان می داد ،
از بد حادثه بینیِ دلش هم کور است !
ثروت گم گشته باز آید به دامان غم مخور
........................ سفره ی خالی شود روزی فسنجان غم مخور
ای تن خشکیده روزی پر شوی دل بد مکن
.............................. وین لب ترکیده باز آید به دندان غم مخور
گر سراب نان باشد باز بر چشم بدن
............................. نانوایی را خری یک روز ای جان غم مخور
دور فرمون گر دو روزی بر سرای ما نگشت
.......................... دایما فرمان نباشد پیچ پیچان غم مخور
در خیابان گر به شوق خانه خواهی زد قدم
............................... سرزنشها گر کند بنگاه منزل غم مخور
گرچه م
در این آموزش ایلوستریتور به آموزش ساخت pattern در ایلوستریتور می پردازیم.
در این قسمت از آموزش ایلوستریتور به آموزش ساخت پترن در ایلوستریتور می پردازیم. در ابتدا به منوی file مراجعه می کنیم و با کلیک روی گزینه  new یک فایل A4 با مد رنگی CMYK  می سازیم. در سند باز شده با فشردن کلیدهای ctrl + R خط کش را در محیط ایلوستریتور فعال می کنیم و کارمان را شروع می کنیم.برای اینکه بتوانیم در نرم افزار ایلوستریتور یک پترن بسازیم ابتدا باید یک shape به نرم افزار بدهیم و ف
حالا درسته نصفه شبه و فردام امتحان دینی دارم کله سحر و نخابیدم
آما
غرغر که دارم.. 
پس
۱.نه شما بگو..  دونستن تمدن های جدید و مسولیت های ما و اینا چه صیغه ایه؟؟ نه اقا شما بگوووووووووو حوزه های علم و عدل و قسط و. . رو من فردا یادم بره خودم و بزنم نگید چرااااااهاااا.. بعد میگن چرا بین درسا فرق میزاری اخه قربون شکل ماهت بشم... یه درسه دینیه... لامصب به فارسی و جامعه شناسی نزدیکتر تا دینی.. 
از اتاق فرمان اشاره میکنن بخاب.. ولی من غرای بعدی و فردا مینویسم
آلن دوباتن یه دیدگاه جالبی تو کتاب سیر عشقش نوشته بود. میگفت این اختلاف هایی که جوون ها با خانواده هاشون پیدا میکنن، بخشی از برنامه ای هست که هدفش بقای نسل انسانه . یعنی بچه ها بزرگ که مشین و ادعای استقلال که میکنن، در نهایت اختلاف با والدین و اون جمله معروفه "کی میشه من از این خراب شده برم؟! " همه  اینها، برای این تو وجود انسان گذاشته شده که به فکر تشکیل قلمرو و خونه زندگی مستقل خودش بیفته. بره تشکیل خانواده بده و بعد خودش فرمان روایی کنه!
با خودم می‌گویم می‌خواهی پاکم کنی، طیب و طاهر برای مهمان شدن به ماه ت! میخواهی تمامِ غفلت های این ایام را جبران کنی، بیندازی ام روی تخت و کاری کنی از گلو درد خوابم نبرد، که از این پهلو به آن پهلو نام تو را ببرم، که یاد و نامت باز پرتکرارترین فکر و ذکرم شود، می‌خواهی تب کنم تا بسوزد هر چه غیر از تو در جسم و جانم دل خوش کرده و پروار شده. می‌خواهی ذوب شوند، نباشد.
به خاطر همین هاست که از سرماخوردگیِ وسط گرما و ظل آفتاب پیدا شده ام راضی ام و از بابت
سلام خدمت دوستان و همراهانافرادی که تمایل دارند در موکب گروه های جهادی و ستاد اجرایی فرمان امام در مرز شلمچه به زوار اباعبدالله الحسین علیه السلام خدمت کنندبه این شماره09399411944  مشخصات خود را ارسال نمایند.پای کار حسین ایستاده ایم

گروه معارف ــ امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: مهم‌ترین شاخصه ایمان، تسلیم محض بودن در مقابل امر خداست؛ باید ابراهیم‌گونه در مقابل احکام خداوند سر تسلیم فرود بیاوریم، حضرت ابراهیم با همین تسلیم شدن «خلیل‌الله» شد و پیامبر اکرم نیز با بندگی و تسلیم شدن در مقابل فرمان خدا، آن جایگاه عظیم را به‌دست آورد.
ادامه مطلب
رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه در برابر قدرت‌های زورگو و زیاده‌خواه، تسلیم نمی‌شویم، گفت: ما اهل منطق و مذاکره‌ایم اگر با احترام کامل و در چارچوب مقررات بین‌المللی سر میز مذاکره بنشینند، نه اینکه فرمان مذاکره صادر کنند.
ظاهرا کوتاه آمده اند و قرار است نفسی بکشیم ما مردم
تو به هرچیزی فکر کنی ذهنت روش متمرکز میشه و شروع میکنه به تجزیه و تحلیل کردن تمامی داده های مرتبط با اون.مثلا اگه در این لحظه و حالا تو از گرفتگی عضلات شکمت گلایه کنی و شروع کنی از درد به خودت نالیدن؛ شدتش خیلی بیشتر از وقتیه که همراهش سردرد هم باشی چون مغز باید دوتا فرمان درد رو آنالیز کنه و در عین حال که هم شکم درد و هم سردرد داری ذهن دیگه رو یه درد متمرکز نیست بلکه روی چند درد متمرکزه و این باعث میشه شدت هر درد رو نسبت به قبل کمتر آنالیز کنه و

وصیت نامه پاسدار شهید جهان ساتیاروند:
بسم الله الرحمن الرحیم
ای مردم شهید پرور و مسلمان ایران گوش به فرمان ولایت فقیه باشید، که کشتی نجات شماست. گوش به فرمان امام بزرگتان باشید، که اوست میتواند شمارا رهبر باشدبفکر آخرتتا ن باشید ؛ آیا توشه ایی برای اخرت جمع کرده اید، مگر کسی که به مسافرت میرود با دست خالی میرود آنهم چه مسافرتی ملاقات باخدا با پیامبران وامامان آیا با دست خالی شرمنده نخواهیدشد، درجواب خدا چه حرفی دارید؟ آیا میگویید نمیدان
در این مطلب به
بررسی خط فرمان در سیستم عامل لینوکس می پردازیم.

Prompt عبارتی است که در
زمان انتظار سیستم، برای دریافت دستور از کاربر به نمایش در می آید.
تغییر در شکل خط فرمان با استفاده از متغیرهای
محیطی PS1,PS2,PS3,PS4
انجام می گیرد. اکنون به بررسی این چهار متغیر می پردازیم.
ادامه مطلب
مدت زمان طولانی ازتمردموجودات میگذشت این موجودات باهرماده ای ترکیبی جدیدازعنصرهای بی نظم رابوجودمیآوردندتنهابرای سه روزسلیمان نبی ازپروردگارخلایق اجازه خواست که کنترل همه چیزرابه اوبدهد.
ازنگاه واندیشه پروردگاربهترین عنصریک موجوددارای تعقل وتفکربودکه خطاهای مختلف راکنترل کندامامطمئن بودکه موجودات ظلم آشکاررانمیپذیرندهمانگونه که حقیقت آشکاررانمیپذیرفتند.
سه روزیک انگشتررادردست سلیمان نبی به عنوان امانت قرارداداین امانت یک اعت
ترامپ با هدف محافظت از شبکه‌ها وضعیت اضطراری ملی اعلام نمود

ترامپ برای محافظت از شبکه‌های مخابراتی ایالات متحده درمقابل نیروهای متخاصم خارجی، وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد.

دونالد ترامپ برای مقابله با تهدیدهای ناشی از دستیابی نامحدود به فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطاتی تحت مالکیت، کنترل، نظارت یا هدایت دشمنان خارجی در ایالات متحده و استفاده از آن‌ها وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد. گزارش‌های مربوط‌به امضای این فرمان اجرایی ترامپ ۱۴مه
تاریخ ایران

۷۲۵۳

به قلم دامنه. به نام خدا. مظفرالدین‌شاه پرسید مقصود از «مشروطیت» چیست؟ جواب دادند: عدل، علم، ترقی و آبادیِ مملکت. گفت: یعنی تهران مانند لندن می‌شود؟ جواب دادند: بلی. گفت: چه بهتر از این. پس؛ فرمان مشروطیت را در ۱۴ مرداد ۱۲۸۵ صادر کرد!

نکته بگویم:
سال‌های دور، در آثار شهید مطهری _نمی‌دانم کدام کتاب_ خوانده بودم که تعریف می‌کرد (بدین مضمون) که برخی از مخالفینِ «مشروطه» اصلاً نمی‌دانستند مشروطه چیه؟ لذا وقتی از سرِ ستیز ب
مدت زمان طولانی ازتمردموجودات میگذشت این موجودات باهرماده ای ترکیبی جدیدازعنصرهای بی نظم رابوجودمیآوردندتنهابرای سه روزسلیمان نبی ازپروردگارخلایق اجازه خواست که کنترل همه چیزرابه اوبدهد.
ازنگاه واندیشه پروردگاربهترین عنصریک موجوددارای تعقل وتفکربودکه خطاهای مختلف راکنترل کندامامطمئن بودکه موجودات ظلم آشکاررانمیپذیرندهمانگونه که حقیقت آشکاررانمیپذیرفتند.
سه روزیک انگشتررادردست سلیمان نبی به عنوان امانت قرارداداین امانت یک اعت
سلام به همه شما دوستان و همراهان همیشگی dedsec
در این آموزش، می خواهیم با فرمان های CMD یک Trojan ساده و بی درد سر بسازیم. تروجان ما فقط یک سری اطلاعات را برای ما جمع آوری می کند و راه دسترسی به آن اطلاعات و اطلاعات دیگر را هم فراهم می کند( بزودی براتون تروجان نویسی پیشرفته میزاریم). اگر دوست داشتید می توانید کارهای بیشتری را بر دوش این تروجان بگذارید. کل کارهایی که تروجان کوچولوی ما انجام می دهد به قرار زیر است:
تروجان ما چه کارهایی انجام می دهد؟
1. ایج
قسمتی از خطبه غدیرخم
بلند کردن امیرالمومنین علیه السلام بدست رسول خداصلی الله علیه و آله

مَعاشِرَالنّاسِ، هذا عَلِی أخی وَ وَصیی وَ واعی عِلْمی، وَ خَلیفَتی فی اُمَّتی عَلی مَنْ آمَنَ بی وَعَلی تَفْسیرِ کِتابِ الله عَزَّوَجَلَّ وَالدّاعی إِلَیْهِ وَالْعامِلُ بِمایَرْضاهُ وَالُْمحارِبُ لاَِعْدائهِ وَالْمُوالی عَلی طاعَتِهِ وَالنّاهی عَنْ مَعْصِیَتِهِ. إِنَّهُ خَلیفَةُ رَسُولِ الله وَ أَمیرُالْمُؤْمِنینَ وَالْإمامُ الْهادی مِ
معمولا هنگامی که در خانه نیستید ممکن است دچار شک و تردیدهایی در مورد امنیت منزلتان شوید که باعث می شود ذهنتان از کاری که در آن لحظه انجام می دهید منحرف شده و به طور کلی روند فعالیت های روزانه شما را دچار اخلال کند. به عنوان مثال به مسائل امنیتی همچون قفل بودن درب منزل و  تنظیمات آژیر خطر یا خطرات احتمالی ناشی از روشن ماندن یکی از وسایل برقی فکر می کنید و یا نگران به هدر رفتن انرژی در محیط خانه هستید. اما با داشتن یک خانه هوشمند ، می‌توانید تم
نرم افزار (Software)
نرم افزار به مجموعه ای از دستورالعمل ها یا برنامه هایی می گویند که به یک کامپیوتر فرمان می دهد تا کارهای خاصی را انجام دهد. نرم افزار یک اصطلاح کلی است که برای توصیف برنامه های کامپیوتری به کار می رود. اسکریپت ها، اپلیکیشن ها، برنامه ها و مجموعه ای از همه دستورالعمل ها همگی اغلب اصطلاحاتی هستند که برای توصیف نرم افزار به کار می روند.
ادامه مطلب
دی.بهمن .اسفند   1398           الله
اکبر                  صفحه1

شماره :         
                          گزارش خبری

جمعیت اسلامی آزاد اندیشان

استان لرستان

دفتر مرکزی
شهرستان بروجرد

(درس هایی از قرآن کریم )

سوره نحل آیه های 1-2-3
بنام خدای بخشاینده مهربان  فرمان  خداوند در رسید بشتابش مخواهید او منزه است واز
هرچه

تبلیغات

محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

IR BIOLOGY BHRMN محمد حسین حسن زاده شیرامین تزه خبرلری پروژه دانشجویی معماری ,آموزش ضوابط شهرسازی و نما روکش فرمان باران مَن لی غَیرُک... siyavashps ل خوبان ایران